Lidé

V organizaci momentálně pracují:

aLEXAndra doleželová – alexandra.dolezelova [@] jakodoma.org

Spolu s kolegyní a kamarádkou Kristýnou zakládala organizaci Jako doma, aby vytvořila prostor, kde si mohou ženy bez domova posedět, popovídat, dělat, co je baví a co je posílí. Proto po téměř deseti letech práce v neziskové organizaci Gender Studies odjela na stipendium do New Yorku (Fulbright-Masarykovo stipendium), kde mimo jiné dobrovolničila v azylových domech pro matky s dětmi a na cestu po Jižní Americe, kde čerpala novou sílu. V Jako doma (vedle celé organizace) vedla několik projektů zaměřených na ženy bez domova, které zažily sexuální násilí a/nebo pracovaly či pracují v sex businessu. Nějakou dobu se věnovala fundraisingu a miminku, nyní je manažerkou Jídelny Kuchařek bez domova.

Lada Hajdíková – lada.hajdikova [@] jakodoma.org

Studovala genderová studia a sociální práci. V rámci sociální práce se zajímala o kritickou sociální práci, která staví na principech participace, zplnomocňování, emancipace a snaží se o společenskou změnu a větší sociální spravedlnost. Proto pro ni organizace Jako doma byla od jejích počátků velmi blízká a je ráda, že může být její součástí a v praxi si vyzkoušet dělat sociální práci trošku jinak. Dosud se věnovala především práci s dětmi, které to v životě nemají úplně lehké. Měla na starosti projekt Škola ulice: sdílení znamená změnu a částečně Jako doma: rozvíjíme se, nyní je sociální pracovnicí v Komunitním centru Jako doma. Ve volném čase ráda zpívá a tráví čas venku s kamarády a kamarádkami.

Viera Hladišová – viera [@] eaka.eu

Finanční manažerka

Magdalena Hrdličková – magda.hrdlickova [@] jakodoma.org – v současnosti na rodičovské <3

Studovala sociologii a sociální práce v Brně, momentálně dokončuje magisterský obor genderových studií. Zajímá se o možnosti feministického organizování a myšlení v současném systému a věří, že feministická organizace práce a vzájemná solidarita je možná. V Jako doma je od února 2019 na pozici asistentky projektu Komunitního centra i Jídelny Kuchařek bez domova. V posledním roce pracovala také pro Českou ženskou lobby. Do té doby se živila jako barmanka, rolbařka, sběračka borůvek. Má ráda léto, hudbu, Prahu. Nemá ráda stěhování.

Zuzana Kříčková – teren [@] jakodoma.org

S holkama z Jako doma jsem začala spolupracovat jako jedna z prvních kuchařek bez domova od roku 2012. Pak jsem se zapojila do peer terénní práce, kdy jsme s dalšími ženami, které samy zažily nástrahy ulice, chtěly tyto zkušenosti využít a pomoci dalším ženám. Udělaly jsme si kurz pracovnice v sociálních službách, dále se vzdělávaly a začaly teréňačit. Od 1.4. 2016 jsem v Jako doma zaměstnaná jako peer pracovnice, protože mě to opravdu baví a dává mi to smysl. Věnuji se otázce sociálního bydlení (zastupuji Jako doma v Platformě pro sociální bydlení a jsem členkou skupiny Chceme bydlet) a podporuji ženy v sociální tísni. Moc ráda bych se pustila do primární prevence na školách. A co mě baví, když zrovna nepracuji? Příroda, zvířata, cestování a poznávání nových kultur, ráda čtu.

Lenka Vrbová – lenka.vrbova [@] jakodoma.org

Během i po studiích žurnalistiky a genderu proplouvala nejrůznějšími pracemi a aktivitami, kde ráda řídila auta, organizovala, učila, vymýšlela a tmelila, ale vždy se soustředila na genderovou problematiku. Jako doma si z ní cvičí moderátorku, jinak koordinuje a manažeruje projekty, dlouhodobě se věnovala Kuchařkám bez domova a jejich Jídelně, hodně vymýšlí věci na pomezí veřejných akcí, aktivismu a fundraisingu. Nyní dělá všechno možné v Komunitním centru Jako doma.

Peer pracovnice: Denisa Bašková, Zuzana Kříčková, Helena Ogboi, Věra Procházková, Jana Ullmannová, Helena Vargová

Externisté_ky: Lída Böhmová

Jídelna Kuchařek bez domova: Dorothea Heczková, Kristýna Kosinová, Nikol Kotlárová a Veronika Zerzánová – jidelna [@] jakodoma.org

Fundraiserka: Olga Pek – olga.pek [@] jakodoma.org

Zakladatelky:

Rad Bandit, Kristýna Ciprová, Alexandra Doleželová, Magdalena Hornová, Markéta Štěpánová

Statutární orgán:

Lenka Vrbová

Správní rada:

Zuzana Kříčková

Zuzana Brodilová

Lucie Šídová

Dozorčí rada:

Pavel Pěnkava

Petra Kutálková

Pavel Nepustil