Zimní otevírací doba NDC

NDC Jako doma bude mít během zimních opatření od 1. 12. rozšířený provoz:

 • pondělí od 8:00 do 14:00
 • úterý od 8:00 do 14:00
 • středa od 8:00 do 14:00
 • čtvrtek od 8:00 do 14:00
 • pátek od 8:00 do 14:00
 • sobota od 8:00 do 14:00

Mimořádně zavřeno bude:
sobota 2. 12.
čtvrtek 7. 12.
středa 13. 12.


Silnější Jako doma – silnější podpora pro Romky v sociální tísni

Od 1.7.2023 realizujeme projekt Silnější Jako doma – silnější podpora pro Romky v sociální tísni, registrační číslo CZ.03.02.03/00/22_042/0001467, priorita OPZ+: 2. Sociální začleňování.

Projekt nastartuje strategický, finanční a PR rozvoj Jako doma, organizace působící v oblasti sociálního začleňování vícečetně znevýhodněných žen včetně Romek. Podpoří zaměstnance/kyně v definování společné vize a cílů a vytvoří strategii k jejich dosahování. Vznikne PR strategie, díky které bude organizace účinněji komunikovat své aktivity a bude vstupovat do veřejné debaty v oblasti sociálního začleňování Romů. Projekt podpoří finanční stabilizaci a posílí dlouhodobou udržitelnost organizace.

Projekt je financovaný z Evropských strukturálních fondů

Letní otevírací doba komunitního centra

S blížícím se koncem zimy končí pro nás a další sociální služby zimní opatření pro lidi bez domova. A to znamená přechod na „letní“ otevírací dobu.

Tedy od 1. 4. je komunitní centrum otevřené pondělí – čtvrtek od 10 do 16.

V pátek 31. března máme od 12 do 18, v sobotu a neděli už je zavřeno

Kuchařky bez domova shánějí prostor pro veganské lahůdkářství

Souběh krizí nás loni na podzim přinutil uzavřít Jídelnu Kuchařek bez domova pro veřejnost. Prostory i nadále využíváme jako základnu pro naše veganské cateringy, díky kterým můžeme Kuchařkám poskytovat práci. Souběžně s tím ale sháníme nové, frekventovanější prostory, kde bychom si mohly otevřít veganské lahůdkářství. Víte o nějakých? Neváhejte se nám ozvat na jidelna@jakodoma.org.

Zobrazit více

Tým sociálních pracovnic a pracovníků na městské ubytovně Neklanova hledá posily

hotel jd

Jako doma, nezisková organizace, která se věnuje ženskému bezdomovectví, hledá sociální pracovnici_ka/pracovnici_ka v sociálních službách. Vítáme kohokoli bez ohledu na gender, věk, sexuální orientaci, identitu, zkušenosti…

Náplň práce:

⦁    sociální práce a podpora žen na městské ubytovně Neklanova, administrativa

⦁    podílení se na chodu celé organizace (aplikujeme principy sebeřízení)

Zobrazit více

Jako doma v roce 2022:

Rok tlaku, nejistoty i radosti

Letopočet 2022 byl pro Jako doma jubilejní – na jaře jsme oslavili desátý rok existence. Nechybělo málo, aby to zaskočilo i nás. Už deset let podporujeme ženy bez domova a v nouzi a pomáháme jim řešit složité životní situace, hledat práci, bydlení i vlastní hlas! Máme za sebou deset let osvěty a kampaní. Deset let budujeme komunitu žen s bydlením a bez něj. 

Za tu dobu se nám – věříme – podařilo získat si mezi Pražankami a Pražany, u odborné veřejnosti, institucí a mezi sociálními službami dobré jméno. Posunuli jsme se od osvěty a kampaní více k přímé práci a podpoře a zažili spoustu nových začátků a změn. Cesty na podporu žen bez domova neustále nově hledáme a vylepšujeme. Velkou radost nám udělalo udělení Ceny Františky Plamínkové od brněnského kolektivu Sdruženy.

Zobrazit více

Hledáme účetní_ho

Pro organizaci Jako doma hledáme spolehlivou a dobře organizovanou účetní_ho.

Obsah práce a požadované zkušenosti

 • vedení podvojného účetnictví – doposud v programu POHODA 
 • účtování na jednotlivá nákladová střediska ( rok 22 – celkem 21 nákladových středisek)
 • účtování na hlavní a doplňkovou – hospodářskou činnost
 • spolupráce se mzdovou účetní – zasílání podkladů pro mzdy, vedení DPP, vyplácení mezd
 • zajištění úhrad z banky, vedení pokladny
 • účetní závěrkové práce, daňové přiznání
 • zajištění podkladů pro výroční zprávu
 • vyúčtování grantů a dotací dle příslušných pravidel (ve spolupráci s koordinátorkou projektu)

Objem práce

 • Počty dokladů – účetní deník 3500 pohybů, z toho: faktury přijaté: 260, faktury vydané: 117, interní doklady: 70, ostatní závazky, mzdy: 85, banka: 2 300, pokladna: 300

Další informace

 • NNO je financovaná z dotací, darů a vlastních zdrojů
 • práce minimálně 1x týdně v kanceláři (je možné i častěji), účast na finančních schůzkách cca 1x 14 dní – Praha 8, plus práce z domova
 • ideálně práce na ŽL nebo dle domluvy
 • nástup co nejdříve
 • platové ohodnocení dohodou

Pokud máte o pozici zájem, pošlete nám prosím životopis a krátký motivační dopis s popsanými zkušenostmi na adresu info@jakodoma.org. Přihlášené budeme zvát průběžně na pohovor.

Vánoční balíčky pro ženy bez domova

Jako každý rok, i tento se ženami bez domova slavíme Vánoce a společně zažíváme alespoň kousek sváteční pohody a radosti. Loni jsme tak díky vám rozdali přes 150 vánočních balíčků a vánoční večeři uspořádali na několik etap.
Chcete se připojit a udělat radost ženám bez domova? Vyrobte vánoční tašku, do které dáte pár obyčejných věcí (inspirovat se můžete seznamem níže), které ženy bez domova potřebují a které je zároveň potěší.
ZMĚNA oproti loňským rokům – věci dejte prosím do vánoční tašky nebo obyčejné, nebalte balíčky. Tašky doplňujeme, aby byly vyvážené a spravedlivé. Pokud nám dáte jen vhodné věci, doplníme je do vánočních tašek.

Publikace o trauma citlivém přístupu

Tato publikace se věnuje trauma citlivému přístupu v organizaci Jako doma – Homelike, o.p.s. a vznikla v rámci projektu „Ženy bez domova učí, jak pracovat s traumatem“, který se zaměřuje na komplexní potřeby žen a trans lidí bez domova a v sociální nouzi v Praze. Zahraniční výzkumy ukazují, že prevalence traumatu u lidí bez domova (a zvlášť u žen) je až v 85 % případů (Feantsa, 2017). Proto nám připadalo důležité se na toto téma více zaměřit a dále se v něm vzdělávat. Zobrazit více