SUPERHRDINKY – Hudba pro ženy bez domova

Jedinečná událost ve světě feminismu, dobročinnosti a hudby – vychází benefiční vinylové dvoualbum umělkyň věnované ženám bez domova.

!!! Křest desky – 14.12. od 19:00 ve Futuru – více zde !!!

Ve čtvrtek 5. října 2017 spatří světlo světa pozoruhodná benefiční kompilace. Ve prospěch neziskové organizace JAKO DOMA, která se věnuje ženskému bezdomovectví, ji vydává hudební časopis FULL MOON v těsné spolupráci s AZCD, výrobcem vinylů a dalších nosičů. Album Superhrdinky vychází digitálně a jako 2LP v limitovaném nákladu pětiset kusů. To bude k dispozici na konci listopadu, ale objednat ho lze již nyní. Křest alba proběhne 14. prosince 2017 v pražském Futurum Music Baru.

 https://jakodoma.bandcamp.com

Lexa Doleželová, (spolu)zakladatelka organizace Jako doma: „Moc nás nápad na tuhle desku nadchnul, o něčem takovém jsme snily. Výsledný rozměr a konečná podoba i co do kvality navíc předčily i ta nejtajnější očekávání. Jako doma se mezi ženami s domovem a ženami bez domova snaží budovat solidaritu. A deska ženských interpretek (navíc dvojitá) míří přesně do černého. Ženy bez domova považujeme za superhrdinky, protože zvládají těžký život na ulici. Teď jsou pro nás superhrdinkami i umělkyně, které v souvislosti s ženským bezdomovectvím darovaly své písničky.“

S nápadem obrátit se výhradně na ženské interpretky, aby dobročinně darovaly své písničky ženám bez domova, přišel šéfredaktor časopisu Full Moon Michal Pařízek: „Charitativní kompilační alba u nás zdaleka nemají takovou tradici jako například na anglické scéně, což mi vždy přišlo líto. Nápad vytvořit kompilaci ve spolupráci s Full Moonem vzešel od Marka Košuliče z firmy AZCD, která zaštituje jeho kompletní výrobu. Společně jsme se ho poté rozhodli věnovat aktivitám společnosti Jako doma, oslovení ženských autorek už pak bylo nabíledni. Velikou radost mám z toho, že náš nápad nadchl všechny zúčastněné, které záhy samy aktivně přicházely s dalšími jmény. Dvojité LP nakonec málem nestačilo.“

Tváří projektu se stala slovenská zpěvačka Katarzia, která se podílela také na výběru oslovených umělkyň: „Myslím si, že umelci by sa nemali dištancovať od spoločenských problémov a mali by sa prirodzene angažovať v osvete. Často sú príkladom pre ostatných a môžu ich tak rovnako inšpirovať k pomoci. Humanita a empatia je v čase egoizmu a narcizmu obzvlášť nevyhnutná, aj to je jeden z dôvodov, prečo sa snažím aktívne zapájať do podobných projektov, a obzvlášť ma zaujímajú ženy, ktoré sú diskriminované a žijú v kritických podmienkach. Je treba upozorňovať na to, že nemôžu byť naďalej ignorované a že si zaslúžia rešpekt a ľudské práva, rovnako ako všetci ostatní. Okrem toho sa držím starého klišé, ktoré ale navždy zostane platné: Ženy držia spolu.“

Koupí vinylové dvojdesky SUPERHRDINKY podpoříte organizaci JAKO DOMA, konkrétně pak projekt Kuchařky bez domova a jejich Jídelnu. Pomůžete tím začít nový život ženám, které na sobě dosud krom chudoby zakusily i hodně násilí, a tak se dostaly až na ulici, a které si už myslely, že na ně žádné světlo na konci tunelu nečeká.

Autorkou obalu desky SUPERHRDINKY je proslulá (nejen) komiksová výtvarnice Toy Box. Ta do jeho výroby zapojila i samotné Kuchařky bez domova. Pro účely obalu také namalovala obraz – portrét ženy bez domova v roli superhrdinky.

Signovaný originál tohoto obrazu bude možné získat ve veřejné dražbě na benefičním koncertu v pražském klubu Futurum 14. prosince 2017, kde bude deska SUPERHRDINEK pokřtěna a kde ji samozřejmě budete moci i zakoupit.

Nový majitel/majitelka obraz zapůjčí na výstavu Toy Box v Egon Schiele Art Centru na jaře roku 2018.

Benefiční kompilace SUPERHRDINKY je k dispozici k poslechu a ke koupi již nyní na Bandcamp účtu společnosti Jako doma, kde je také možno předobjednat vinylové 2LP. To bude v prodeji od 31. listopadu v Jídelně kuchařek bez domova, obchodě Rekomando nebo na webových stránkách společnosti Jako doma a magazínu Full Moon.

SUPERHRDINKY – Hudba pro ženy bez domova

A1 PALMA – Pramen vlasů

A2 STINKA – Zabouchnutá

A3 IVANA MER + TANTE ELZE – Domov

A4 IRA MIMOSA – Mlha

A5 KATARZIA – Nikomu nepatříš

B1 POTMĚ – Stejně jako jindy

B2 PALE&COY – Hibernate (live rework)

B3 MOIN MOIN – Rescue

B4 LA PETITE SONJA – Something to Cheer Me Up

B5 ZAGAMI JERICHO – City Is My Church

C1 MUCHA – Schmutzige Mädchen

C2 CÁCORY – V tmách

C3 AGU & SOUL SCI

ENCE – Let It Go

C4 ILLE – Dva kroky za tebou

C5 ANAKVER – White Bride

C6 FAKNÉ – Homo Homini Lupus

D1 LENKA DUSILOVÁ – Baromantická

D2 BÁRA ZMEKOVÁ – Altaj (Forma Remix)

D3 KATARINA MÁLIKOVÁ – Nová krajina

D4 CORE BELIEF – Freedom

SUPERHRDINKY: HUDBA PRO ŽENY BEZ DOMOVA

formát: 2LP (vinyl) / digital

datum vydání: 5. 10. 2017

kompilace: Michal Pařízek

mastering: Amak Golden

cover art: Toy Box

layout, dtp: Carton Clan

Děkujeme všem umělkyním, skupinám a labelům 100PROmotion, Drug Me Records, Indies Happy Trails, Jezerka Records, Polí5, Supraphon a Slnko Records za poskytnutí skladeb

(P) 2017 FULL MOON FORUM/ AZCD pro JAKO DOMA – HOMELIKE, o.p.s.