DUŠE V ULICÍCH: ženy bez domova a duševní zdraví – 26. 9.

V Praze na Letné „pod kyvadlem“ se chystá vyjímečná slavnost s názvem „DUŠE V ULICÍCH“, při které ženy bez domova hravým způsobem upozorní na problematiku duševního zdraví a bezdomovectví.

Vážné téma bude prezentováno s lehkostí a návštěvníci si tak budou moci na vlastní kůži prožít řadu ozdravných aktivit přímo na „ulici“ pod širým nebem – a to např. relaxaci, terapeutické skupiny, arteterapii, imaginaci a divadlo utlačovaných pod vedením Dany Moree. Absurdita vnějšího prostředí a péče o psychiku v něm upozorní na (ne)reálné možnosti lidí bez domova pečovat o své duševní zdraví.

Na popud jedné z nich, se ženy bez domova rozhodly, že na časté nepříznivé skutečnosti upozorní ve svém dni „Duše v ulicích“, kde se budou snažit měnit stereotypní představy o lidech bez domova a rozbít stigma, které se s tématem duševní bolesti pojí.

Veřejnosti proto nabídnou svá osobní umění jako například čtení z ruky, četbu a sdílení knih, fotografování duše, čtení z karet, masáž hlavy, a imaginace budoucnosti. Organizátorky připravily více než dvacet aktivit. Návštěvníci budou moci tyto ženy poznat osobně a využít jejich „bláznivých“ služeb. Večer bude zakončen vystoupením divadelní skupiny Malá sestra a koncertem. Dobrovolným vstupným mohou lidé podpořit budování „Školy ulice“ – vzdělávacího a volnočasového centra pro ženy (nejen) v duševní tísni, která bude stát na principech RECOVERY a kterou plánuje otevřít pořádající organizace Jako doma o.p.s.

Občerstvení zajistí Kuchařky bez domova – Jídelna Kuchařek bez domova

Další informace zde

Koná se v rámci Týdnů pro duševní zdraví www.tdz.cz

Kde: Na Letné – pod kyvadlem (Na Stalinu)

Kdy: 26.9.2017 od 15.00

Vizuály ke stažení naleznete zde: duše-A5 a zde: duše-poster