Omáčky bez domova // Street Sauce

Recept na omáčku vznikl na základě životního příběhu Evy – jedné z žen, která se ocitla na ulici. Nyní díky sdružení Jako doma pracuje jako kuchařka v pouliční kuchyni. Jeden z pokrmů, který pravidelně vaří, je i mrkev v rohlíku s vlastní příběhovou omáčkou. Recept na omáčku pro kuchařku Evu vytvořila skupina Cancel, která s konceptem digitálních omáček a otevřeného receptáře pracuje již několik let, omáčky pravidelně servíruje ke svému pokrmu HotKarot – mrkvi v rohlíku. Podívejte se na video, které běží v nekonečné smyčce od 21-06-2014 do 20-09-2014 v Galérii Cypriána Majerníka, v ulici Ventúrska 9, v 2. poschodí, v Bratislavě na výstavě Práce.

Recept na omáčku vzniká na základě textové analýzy, při které jsou slova prostřednictvím algoritmu převedena na jednotlivé ingredience. Spojením projektů Jako doma a HotKarot se tak na české alternativní gastro scéně zrodila nová forma synergie – využívající nové technologie ke společensky angažované činnosti. Společné boření stereotypů a šíření mrkvové vlny funguje v radostném sepětí.

Své životní příběhy zomáčkovalo už jedenáct kuchařek bez domova, spolu s nimi své historky sepsaly i členky skupiny Cancel. Všechny recepty i příběhy najdete v receptáři OpenSauce.cz. Otevřete ho ve své kuchyni a zjistěte, jak chutná život bez domova s mrkví v rohlíku

Když zvedneš mrkev v rohlíku nad hlavu, vypadá jako pochodeň!

***

Jako doma – Homelike, o. p. s. vznikla v roce 2012. Sdružení si klade si za cíl změnu společenského vnímání bezdomovectví. Upozorňuje především na genderový rozměr bezdomovectví a poskytuje podporu ženám bez domova. Projekt Kuchařky bez domova má za cíl spojit dvě zdánlivě odloučené skupiny – lidi bez přístřeší a většinovou veřejnost. Spojovacími články se stává jídlo a společně strávené chvíle ve veřejném prostoru.

HotKarot a OpenSauce je interaktivní stravovací experiment skupiny Cancel, který přináší vegetariánskou podobu párku v rohlíku. Namísto párku najdete v rohlíku vařenou mrkev smáčenou v kolektivně stvořené omáčce, která se jmenuje OpenSauce. OpenSauce vzniká nepřímo skrze technologie a digitální otisk lidí a mrkví. Ingredience OpenSauce se míchají ze syrových dat, z barev, zvuků, slov, nálad, příběhů nebo elektrického odporu zeleniny. Strávníci a kuchaři se stávají součástí vzniku omáčky, ať vědomě či nevědomě. Každý může být součástí mrkvové vlny.

Leave a comment

name*

email* (not published)

website